Hírek
2018. Április 01. 16:47, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Perselypénzt loptak
A budaörsi rendőrök elfogták és gyanúsítottként kihallgatták azt a két budapesti lakost, akik egy zsámbéki templom adománygyűjtő perselyéből készpénzt vittek el.
Lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást a Budaörsi Rendőrkapitányság egy 48 éves és egy 50 éves férfi ellen.
A nyomozás adatai szerint a gyanúsítottak 2018. március 31-én 11 óra körül egy zsámbéki templomba bementek, majd az ott található adománygyűjtő perselyt felfeszítették és abból készpénzt tulajdonítottak el. A két férfi ezt követően a templomból kiment és egy Ford típusú személygépkocsival távozott a helyszínről.
Az esetről történt bejelentést követően a budaörsi rendőrök a gépkocsival közlekedő férfiakat 11 óra 15 perc körül az M1-es autópálya 17. kilométerszelvényében megállították, elfogták és a Budaörsi Rendőrkapitányságra előállították, ahol gyanúsítottként hallgatták ki őket. A nyomozók a budapesti lakosoktól a bűncselekményből származó készpénzt lefoglalták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
