Hírek
2021. Február 15. 07:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rakétatámadást előrejelző rendszert próbált ki Oroszország

Oroszország rakétatámadást előrejelző rendszert próbált ki sikeresen decemberben - jelentette ki Szergej Bojev, főkonstruktőr, a Vimpel részvénytársaság vezérigazgatója vasárnap a Zvezda katonai tévécsatornának.
Bojev szerint a rendszer működését egészében, az irányító központét pedig külön is kipróbálták. Közölte, hogy a Krímbe az orosz haderő egy Voronyezs típusú lokátorállomást tervez telepíteni a Fekete- és Földközi-tenger térségének megfigyelésére.
A Zvezda szerint a rendszer tavaly több mint 90 külföldi és orosz ballisztikus és űrrakéta indítását észlelte. A rakétatámadást előrejelző orosz rendszer jelenleg négy Tundra típusú műholdból és "a rakétaveszélyes irányt" megfigyelő Voronyezs típusú állomások hálózatából áll. Fő feladata az Oroszország és szövetségesei felé tartó rakéták mielőbbi észlelése és követése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 07:17, kedd | Külföld
Donald Trump: Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a \"12 napos háborút\" - az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő es
2025. Június 23. 07:08, hétfő | Külföld
Marco Rubio: az Egyesült Államok nem áll háborúban Iránnal
Az Egyesült Államok nem áll háborúban Iránnal - jelentette ki Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap az iráni atomlétesítmények bombázása következtében kialakult helyzetet értékelve.
2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld
Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára
Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.
2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására
Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.