Hírek
2018. November 06. 08:59, kedd | Sport
Rally: Legendás gyorsok várnak ránk
A rally első osztály 2018-as utolsó megmérettetésének ideje 2018.11.09-11, helye Nyíregyháza-Zemplén.
Ezen a versenyen ismét rajthoz áll Dudás Gergő és Szabó Krisztián a Mitsubishi EVO IX. versenyautóval.
Gergőt a pilótát kérdem a nagy megmérettetés előtt.
Pénteken gépátvétel majd délután az első gyors vár rátok Nyíregyháza belvárosában, ahol várhatóan több ezres tömeg szurkolhat majd nektek. Mit is vársz magatoktól az első városi gyorson?
- Mi már szerdán leutazunk Miskolc környékére, ugyanis délelőttre sikerült megszerveznünk egy tesztet. Kíváncsian várom, mivel egyre hidegebb van, egyre nedvesebbek a körülmények, nem tudom mire számíthatok, hogy fog viselkedni az autó. A pénteki napot is izgatottan várjuk, nagyon kíváncsiak vagyunk a városi gyorsasági lebonyolítására és megszervezésére. A Salgó Rallyen is volt egy városi gyorsasági, oda rengeteg néző látogatott ki, remélem a belvárosi száguldás itt is sokakat vonz majd.

Szombaton nekivágtok a Zemplén hegység rally szakaszainak, melyek (Bózsva, Telkibánya, Abaújvár, Kéked, Füzér, Erdőbénye, Aranyospuszta, Mád) települések környékén várhatóak. Mi lesz a taktikátok?
- Sajnos még a mai napig nem tudni milyen pályára számíthatunk. Mindenesetre rengeteget fogunk menni, több mint 200 verseny km vár ránk. Mivel November közepén van a verseny, biztosra mondhatom, hogy nagyon csúszik majd és biztos, hogy körültekintően kell felépíteni a taktikánkat.
Vasárnap a (Mád, Bózsva, Telkibánya, Regéc, Fóny, Aranyospuszta, Erdőbénye) környékén csapattok majd. Jól sejtem, hogy a tankolást is precízen ki kell majd számítani, hogy elég legyen a tankolózónáig?
- A tankolással ebben az évben nem nagyon akartunk foglalkozni, nyomjuk tele és had szóljon. Ha jól lesznek elosztva a tankolózónák, szerintem nem lesz senkinek nagy problémája az üzemanyag hiány miatt. Mivel rengeteg verseny km-t fogunk menni, én úgy gondolom, etap is lesz szép számmal.
Végezetül Menyire is fogjátok nyomni a gázt, mi a cél ezen a versenyen?
- Konkrét cél nincsen kitűzve, a helyzet ugyanaz, mint a Mecsek Rallye-n... tapasztalat, tapasztalat és tapasztalatgyűjtés. Abban szinte biztos vagyok, hogy érhet minket olyan szituáció, amire nem számítunk. Ki merem jelenteni, hogy talán ez lesz a legnehezebb verseny a szezonban. Óvatosan próbálunk ismerkedni a zempléni pályákkal úgy, hogy egy kis tempót is szeretnénk belecsempészni a versenyhétvégénkbe. Vasárnap este már okosabbak leszünk. Mindenesetre rettentően várjuk a csapattal a versenyhétvégét. A szerdai tesztünkön megpróbálunk még egy picit finomítani az autón és másnap meg is kezdjük a pályák bejárását.

Partnereink segítségét köszönjük: CloneGsm, Well Done, Prometric Test Center, Stage light theatre szociális szövetkezet, DepArt Productions Nonprofit Kft., Ticket shop Hungary, Bakerlit Multi Art Center, Üvegkalmár, Dream-Light - Theatre Bt, 383 the kopjary water, Multi Copy.
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 08:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Kettős vereséggel búcsúzott az Internazionale
2026. Február 24. 16:00, kedd | Sport
Férfi kézilabda MK - Az elődöntőben találkozik a Veszprém és a Szeged
A címvédő Szeged a bajnok Veszprémmel találkozik a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Tartja a lépést az ETO-val a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 3-1-re nyert az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, ezzel újra három pontra van a listavezető ETO FC Győrtől.
2026. Február 23. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Látványos, hétgólos meccsen hozta el Paksról a három pontot az éllovas Győr
Az éllovas Győr izgalmas mérkőzésen 4-3-ra nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

