Hírek
2017. Szeptember 20. 17:00, szerda |
Bulvár
Forrás: mti
Rekordösszegért kelt el egy elsőkiadású Harry Potter könyv
Rekordot jelentő 81 250 dollárért (20,8 millió forint) cserélt gazdát a Harry Potter-sorozat első kötete,
a Harry Potter és a bölcsek köve című regény első brit kiadásának egy példánya a dallasi székhelyű Heritage Auctions ritka könyveket felvonultató aukcióján.
Az első kiadásból mindössze 500 példányt nyomtattak annak idején, ebből 300 nagy-britanniai könyvtárak tulajdonában van.
Az eredeti állapotában, védőborító nélkül árverésre bocsátott J.K. Rowling-regényért ádáz licitharc bontakozott ki a szeptember 14-i aukción, amelyen végül a becsült ár több mint négyszereséért talált új gazdára a különleges tétel és ezzel az 1997-es első brit kiadás legmagasabb áron elkelt példányává vált.
James Gannon, az aukciósház ritka könyvekkel foglalkozó munkatársa szerint a könyvért fizetett 81 250 dollár továbbá "nagy valószínűséggel a legmagasabb ár, amelyet az elmúlt ötven évben kiadott regények egy dedikálatlan példányáért fizettek".
A dallasi aukció teljes bevétele majdnem kétmillió dollár volt.
A hét kötetből álló Harry Potter-regényfolyamból világszerte 450 millió példány fogyott 6,1 milliárd font értékben, ebből a becslések szerint J.K. Rowlingot 900 millió font jogdíj illethette. A Harry Potter-filmek legalább további 200 millió fonttal gyarapíthatták vagyonát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 16. 08:23, vasárnap | Bulvár
A világ legmagasabb épületén is megemlékeztek a magyar forradalomról - Videó
A dubaji felhőkarcoló jelenleg a világ legmagasabb épülete a maga 828 méterével, a torony fényjátékait pedig mindig hatalmas érdeklődés övezi, a mostani videót is több százezer ember láthatta.
2025. Március 14. 07:18, péntek | Bulvár
Lázár János: 2500 forintba fog kerülni 2026-ban a borsodiaknak a vármegyei autópályamatrica
Jelentős kedvezménnyel, várhatóan 2500 forintért vehetik meg a Borsod-Abaúj-Zemplénben élők jövőre a megyei autópályamatricát - jelentette be az építési és közlekedési miniszter csütörtökön Facebook-oldalán.
2025. Március 13. 07:43, csütörtök | Bulvár
Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, a tüdőröntgen javulást mutat
Ferenc pápa állapota stabil maradt, a tüdőröntgen javulást mutat, a klinikai kórkép azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék az orvosi vélemény alapján szerda este.
2025. Március 13. 06:00, csütörtök | Bulvár
Rekordszámú szerző kapott jogdíjat, rekordszámú új dal született
2024-ben több mint 13,5 milliárd jogdíjat fizetett ki a dalok, zeneművek szerzőinek az Artisjus, ami reálértékben elérte a pandémia előtti szintet.