Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2023. Július 03. 10:48, hétfő | Belföld
Forrás: Ügyészség

Rengeteg szemetet szállított Magyarországra Olaszországból

Rengeteg szemetet szállított Magyarországra Olaszországból

1900 tonna szemetet hozatott Olaszországból, majd helyezett el engedély nélkül kaposvári és pécsi ingatlanokon – a Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt ellene.

A vád szerint az ötvenes éveiben járó férfi olasz vállalatokkal szerződéseket kötött, jobbára műanyag, textil és papír hulladék szállítását vállalta. 2022 januárja és 2022 júliusa között több kamionnyi szemetet hozatott Pécsre és Kaposvárra, amit a cégei által bérelt, lakóövezetek melletti telkeken helyezett el.

A vádlottnak a hulladék gyűjtésére, tárolására engedélye nem volt.

A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat. A többszörös visszaeső vádlottal szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.

Fotó: Ügyészség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.