Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2011. Augusztus 06. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

Robbanás a Balatonban

Robbanás a Balatonban

Egy II. világháborús úszóaknát hatástalanítottak a Magyar Honvédség tűzszerészei a Balatonban.

A robbanószert horgászok találták csütörtökön. Mivel a 250 kilogrammos aknának két gyújtószerkezete még ép volt, a szakemberek veszélyesnek ítélték, és végül a tó közepén, több méteres vízmélységben robbantották fel.

 

Az úszóaknát a Tihanyi-félsziget mellett, a nádasban fedezték fel a horgászok. Nem tudták megállapítani, hogy mi az, ezért inkább bejelentették a rendőrségen. A robbanószert a tó közepére vitték, majd a Honvédség búvár tűzszerészei robbanótöltetet szereltek rá, és távolról hatástalanították.

A II. világháború idején a kompátkelőbe telepítettek ilyen úszóaknákat, azokból maradhatott itt egy. A háború után szinte az egész Balatont átkutatták, így nem valószínű, hogy újabbak kerülnek még elő. A horgászok a detonáció miatt nagy halpusztulásra számítottak, de végül csak néhány kilónyi elhullott állatot találtak. (pr)

hírTV

Címkék: balaton

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába