2024. július 23, kedd - Lenke

2013. Március 27. 13:13, szerda | Helyi sport

Sikeres kosaras hétvége!

Szombaton este az OSE Lions felnőtt csapata a Szekszárdot fogadta. Az öt 20 év alatti játékost a soraikban tudó hazaiak magabiztos, 100-65-ös győzelmet arattak. A junior korú srácok összesen 34 pontot termeltek.

OSE Lions-Szekszárd 100-65 (22-10, 25-11, 17-17, 26-17)
Oroszlány, 80 néző, v.: Kocsis-Pécsi
OSE: Bartalus 4,Burai 9/3,Galló 2,HEGEDŰS 26/3, HONHALMI 10/6, HORVÁTH 16/6, Jakab 3/3, Kapitány 5, KAPOSI 10/6, KLÁRIS 13/3, Szilassy 2 Edző: Tóth László

Tóth László: 3 felnőtt és 2 junior játékossal kezdtük a mérkőzést és próbáltam tartani ezt az arányt az első félidőben. Azt hiszem sikerült kihozni egy jó teljesítményt ebből a felállításból, hiszen 57-21 volt a félidő. A harmadik negyedben jött a szokásos hullámvölgy, de a végjátékban sikerült újra megtalálni a ritmust a támadásban bár a védekezéssel nem voltam elégedett.

Vasárnap az Országos gyermek bajnokság (U12) felsőházi rájátszásának 7. fordulójában a Krajnyik "Akác" András Sportcsarnokban az OSE Lions két mérkőzésen lépett pályára. A kisoroszlánok a Soproni Darazsaktól elszenvedett vereség után tökéletes játékot produkálva a győriek felett kiütésel diadalmaskodtak.
OSE LIONS – SOPRONI DARAZSAK 60-69 (12-23, 22-25, 14-14, 12-7)
OSE: Varga 17, Pap 11, Galló 9, Borsi 9, Novák 5, Korponai 2, Jakab 2, Tatai-Szűcs 2, Hegedűs 1, Matajsz 1, Szabó 1,Torma

GYŐRI VADMACSKÁK – SOPRONI DARAZSAK 63-52

OSE LIONS – GYŐR VADMACSKÁK 70-33 (15-4,24-14,19-4,12-11)
OSE: Pap 20, Varga 13, Korponai 13, Borsi 11, Novák 5, Galló 5, Matajsz 1,Jakab 1, Torma 1, Tatai-Szűcs, Hegedűs, Szabó
Edző: Kláris Zoltán

Kláris Zoltán: az első mérkőzésen sajnos beragadtunk az elején, és az ellenfél válogatott szintű centere is megoldhatatlan feladatot jelentett számunkra. A második mérkőzésről: 26 éve játszom, és 15 éve vagyok edző, de ilyet még pályán nem láttam. Mindenki 100%-ban megcsinálta azt, amire támadásban és védekezésben egyaránt hivatott, egy nagyszerű csapat ellen. Azt gondolom ezt hívhatják TÖKÉLETES MÉRKŐZÉSNEK! Ezek a gyerekek az edzésen végzett munkájukkal, hozzáállásukkal, viselkedésükkel már évek óta ámulatba ejtik környezetüket és mi tagadás engem is, aminek gyümölcsét ma a pályán élvezhettük. Köszönjük gyerekek!

Az OSE legkisebb játékosai a serdülő és a gyerekcsapat után szombaton bejutottak a pest megyei bajnokság döntőjébe. Az első mérkőzésen akadozott a gépezet, de második mérkőzés már az OSE fiataljairól szólt.

OSE Simbák– Pityke KSE 66-90 (8-24,27-27, 15-19, 14-20)
OSE Simbák: Galló 28, Ungvárai 20, Ács 5, Szabó 4, Hegedűs 3, Zsíros 2, Tamás 1, Gál 1, Erdős 1, Matajsz 1, Szűcs 1, Czettis

Petőfi DSK Hévízgyörk – OSE Simbák 35-72 (2-20, 15-13, 4-30, 12-9)
OSE Simbák: Ungvárai 21, Zsíros 13, Matajsz 10, Szabó 7, Czettis 4, Tamás 3, Szűcs 3, Hegedűs 3, Erdős 3, Galló 2, Ács 2, Gál 1 Edző: Kláris Zoltán

Végül, de nem utolsó sorban a Pest Megyei bajnokságban a serdülő (U14) lányok idegenben a Vác fölött 65-54-es, a Gyöngyös fölött pedig 60-28-as győzelmet arattak.

2024. Július 10. 00:00, szerda | Helyi sport

Kézilabda Európa-liga - A Tatabánya főtáblás, négy további magyar csapat a selejtezőben

A Tatabánya a főtáblán, a négy további magyar együttes pedig a selejtezőben kezdi meg szereplését a kézilabda Európa-ligában.

2024. Július 23. 08:21, kedd | Belföld

Július közepén kilenc nap alatt 22 országos és fővárosi melegrekord dőlt meg

Július közepén kilenc nap alatt 22 országos és fővárosi melegrekord dőlt meg, ebből 13 hajnali melegrekord volt.

2024. Július 23. 08:19, kedd | Sport

Az MLSZ szerint közel 80 százalékkal csökkentek a súlyos játékvezetői hibák az NB1-ben

Hanacsek Attila, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) játékvezetői bizottságának elnöke szerint közel nyolcvan százalékkal csökkent a súlyos bírói hibák száma az OTP Bank Ligában.