Hírek
2018. December 20. 17:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sorra dőlnek meg az áramfogyasztási rekordok decemberben
Sorra dőlnek meg az eddigi decemberi áramfogyasztási rekordok a hideg miatt - közölte a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendszerirányító december 19-én 6869 megawatt értéket regisztrált, amely a valaha mért legmagasabb rendszerterhelési adat Magyarországon. Az ok az év végi hajrában, a hideg időjárásban és az ünnepi díszkivilágításban keresendő – vélte a Mavir.
A cégnek 1955 óta vannak rendszerterhelési adatai, s eddig a legmagasabb érték december 14-én volt, amikor 6854 megawatt volt a terhelés, de ez is megdőlt néhány nappal később.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken
2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország
Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.
2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld
NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére
A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit