Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2011. Szeptember 09. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Startol az elektronikus Diákhitel-ügyintézés

A jövőben a Diákhitel Központ ügyfelei elektronikus úton is intézhetik a Diákhitellel kapcsolatos ügyeiket a Társaság újonnan indított Diákhitel Direkt szolgáltatásán keresztül.

A változással párhuzamosan dinamikus, izgalmas, fiatalos, új arculat fogadja a www.diakhitel.hu honlap látogatóit. Az érvényes szerződéssel rendelkező diákhitelesek egy kattintással igényelhetik az online ügyintéző-felületet a biztonságos www.diakhiteldirekt.hu oldalon.

Az új direkt kapcsolat lehetővé teszi az adatváltozások bejelentését, egyenleg-lekérdezést, vagy a hitel összegével kapcsolatos változások ügyintézését a világhálón keresztül. Az új diákhitelesek számára a hiteligényléssel egy időben nyílik mód a Diákhitel Direkt szerződés megkötésére. A Diákhitel Direkt szerződést - a személyazonosság igazolása miatt -, személyesen kell benyújtani az ügyintézésben közreműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban, postahivatalokban vagy felsőoktatási intézményekben. A benyújtási helyek listája a Társaság http://www.diakhitel.hu/honlapján megtalálható.

A rendszert az ügyfelek már most élesben tesztelhetik, hiszen aktuális a tanév első hiteligénylésének határideje, szeptember 15-e. Azok a hallgatók, akik még soha nem kértek Diákhitelt, de már októberben szeretnének pénzhez jutni, eddig a határidőig kell, hogy leadják kérelmeiket. Akik korábban már részesültek Diákhitelben, azoknak nem kell újra igényelniük, viszont minél hamarabb be kell jelentkezniük tanintézetükbe, ugyanis csak az aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgatók kaphatják meg hitelüket már az első folyósításkor. Ősszel az első folyósítási nap október 14-én lesz.

A trendi arculat és az elektronikus ügyintézés mellett számos tartalmi változás is megkönnyíti a diákhitelesek életét. Nyártól hatályos a törlesztőrészlet mérséklésének lehetősége maximum 24 hónapos időtartamra; bővült az engedményezés esetköre: a korábbiakon túl kollégiumi díjra, külföldi részképzés finanszírozására, egyéb költségtérítés-köteles tevékenységekre, képzésekre is utalható közvetlenül az intézménynek az engedményezett összeg. A célzott kamattámogatás (CKT) kedvezményének egyszerűsített bírálati rendje 2012. január 1-jén lép hatályba. A Diákhitellel rendelkező TGYES-en, GYES-en és GYED-en lévő kismamák közvetlenül a Diákhitelnél kérhetik a jogosultság megállapítását. A CKT lényege, hogy a kedvezményezett időszak alatt a Diákhitel kamatterheit átvállalja az állam.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: diák

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt