Hírek
2018. Július 28. 16:02, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szakítottak vele, ezért késsel támadt volt szerelme testvérére
Az encsi ügyészség felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette, súlyos testi sértés bűntette és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétsége miatt vádat emelt egy 36 éves férfi ellen.
A vádlott tavaly decemberben a Gönc településen megrendezett vásárban italozott, közben összetalálkozott a sértett nővel, akinek testvérével több éven keresztül szerelmi viszonya volt, de pár hónapja az megszakadt.
A vádlott megfenyegette a nőt azzal, hogy megöli őt és a családját is, ehhez fegyvere is van, amit már ki is próbált. A fenyegetések mellett viszont győzködte, hogy beszéljen testvérével az érzelmi kapcsolat helyreállításáról. A sértett nő ezt elhárította, és elment a vásárból, azonban ugyanezen a napon, amikor egy sportlétesítmény előterében gyermekével tartózkodott, a még mindig ittas állapotban lévő vádlott meglátva őt, berontott az épületbe, megmarkolta a sértett haját, és egy késsel támadt rá. A nő védekezett, így a vádlott szúrása a bal kezén sebesítette meg, 2 hét gyógytartamú sérülést okozva. A vádlott ezután is támadott, fenyegette a sértettet és követelte tőle, hogy hívja fel a testvérét, aki félelmében ennek eleget tett.
A sértett nő májusban is találkozott Gönc településen a vádlottal, aki ismét megfenyegette, hogy őt és családját megöli. A nő ijedtségében az utcáról beszaladt egy közeli üzletbe.
Az ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.

