2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2014. Április 30. 07:05, szerda | Sport
Forrás: InfoVáros | Hajósi Miklós

Számunkra most indul a szezon!

Május 3-4-én Ausztriában Fuglauban indulsz egy FIA-CEZ autocross futamon, amit tesztnek szánsz az Autocross Európa bajnoki futamaid előtt. Azok közül is az első 2014 május 17-18-án Seelow-ban lesz (DEU).

Milyen autóval is indulsz és hogy áll a felkészítése?

Az autóm egy Mitsubishi Colt EVO, ami lassan rajtra kész állapotba kerül, hála a szervizcsapatomnak.

Teljesítmény mérés, programozás szerda estére várható majd. Ezelőtt még felkerül a 2014-es új design is a versenyautóra. Ez legyen meglepetés a szurkolók számára.

Az autó futóműve nincs még beállítva, azt majd ott versenykörülmények között végezzük el.

A Coltot nem vezettem még, azt csak ott fogom majd. Mivel teljesen új a technika ezért nem az eredmény miatt utazunk majd Fuglauba.

Versenykilométereket szeretnék gyűjteni és megismerni az autót.

A Colt sokkal könnyebben vezethetőbb lesz mint a régi Mitsubishi EVO VI.-osom.

Plusz súlyt is kell rakni majd az autóba, hogy a homológ határ felett legyünk.

Reméljük, hogy ha lesz is probléma a Colttal, akkor az ott, versenykörülmények között jön ki majd. Nagyon sokat foglakoztunk az autóval, rengeteg új fejlesztés van benne. Bízom benne, hogy meg is hálálja majd az autó.

Célunk a bajnoki cím megvédése az Osztrák és Magyar Bajnokságban.

Nemzetközi szintéren a tisztes helytállás, és a körülményeinkhez képest a legjobb eredmény elérése.