Hírek
2018. Április 10. 11:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Száz sorjegyet nyúlt le a postás – sikkasztásért felelhet
Eltulajdonította a rábízott sorsjegyeket egy nagykanizsai postai kézbesítő, aki ellen sikkasztás miatt emeltek vádat - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-vel.
Pirger Csaba tájékoztatása szerint a férfi alig három hónapig dolgozott tavaly a Magyar Posta Zrt. betanított kézbesítőjeként. A munkakörébe tartozott a küldemények, készpénz, értékcikkek kezelése, illetve egyéb feladatok mellett sorsjegyek értékesítése is.
A kézbesítő tavaly augusztusban egy nap nem jelent meg a munkahelyén, másnap felmondott. Az elszámoláskor kiderült, hogy a rábízott értékek közül eltulajdonított több mint 100 darab sorsjegyet, amelyeknek az értéke 63 800 forint volt.
A Nagykanizsai Járási Ügyészség a volt postai kézbesítő ellen sikkasztás miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 16:00, szerda | Belföld
NAV: az Adótraffipax rovatból tájékozódni lehet, hogy hol és milyen típusú ellenőrzések várhatók
2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború
Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést
