Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2015. Október 26. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra

Százhatvannál is több országból érkeztek hallgatók Magyarországra az idei tanévben - írja a Magyar Nemzet a hétfői számában az Oktatási Hivatal (OH) adataira hivatkozva.

Az OH kimutatása szerint jelenleg 65 hazai felsőoktatási intézményben tanulnak külföldiek, akik a környező országok közül Németországból, Szlovákiából, Romániából, és Szerbiából, a távolabbi országok közül Iránból, és Nigériából érkeztek Magyarországra.

Az idei tanévben a külföldiek közül legtöbben, 6797-en az általános orvosi szakon tanulnak. Népszerű a fogorvosi képzés, amelyen 1291-en folytatnak tanulmányokat, míg a gyógyszerészeti és az állatorvosi képzést több mint ezer külföldi választotta, de népszerű az ELTE anglisztika alapszaka is. Jó a nemzetközi elismertsége a Semmelweis Egyetem gyógytornászképzésnek,valamint a Budapesti Corvinus Egyetem kertészmérnöki szakának. A nem állami fenntartású intézmények közül a Közép-Európai Egyetem és a Budapesti Metropolitan Főiskola vonzza leginkább a külföldieket.

Az idén ősszel 23 586 külföldi állampolgárságú hallgatót regisztrált a hivatal, tavaly 22 504, míg 2013-ban 22 496 főt vettek fel a magyar egyetemek és főiskolák.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.