Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2012. Április 25. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülésén majdhogynem mellékes volt a kamatdöntés.

A 7 százalékos ráta tartását előzetesen mindenki biztosra vette, és a jegybank Monetáris Tanácsa nem is okozott meglepetést. A Széll Kálmán Terv 2.0-ás tervezetéről viszont annál inkább faggatták Simor Andrást.

Az MNB elnök szerint jövőre számottevően magasabb lesz az infláció, mint azt a konvergencia-program előtt várták. A jegybank szakértői ugyanis arra számítanak, hogy a kormányzati intézkedések visszafogják majd a keresletet és a beruházásokat is. Simor András azt mondta, hogy a tervezett adóintézkedések emelik a ugyan az inflációt, de a keresletszűkülés miatt a másodlagos hatás mérsékelt lesz, a munkanélküliség viszont magas szinten maradhat.

A jegybankelnöknek volt egy érdekes megjegyzése: a tranzakciós adó esetében megfontolandónak tartja, hogy a készpénztranzakciókra nagyobb kulcsot vezessenek be. Azt viszont Simor András egyértelművé tette, hogy a pénzmozgásra kivetett forgalmi típusú adó ronthatja az ország tőkevonzó képességét és a pénzügyi közvetítőrendszer hatékonyságát. A jegybank és a Bankszövetség szakértői is úgy látják, hogy a tranzakciós adó jelentős készpénzhasználatra ösztönözheti a lakosságot, és erősítheti a szürke illetve a feketegazdaságot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át