Hírek
2021. Október 04. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció mti
Szerb szakértő: nem lesznek bezárások, oltakozni kell

A kijárási tilalom és az intézmények bezárása nem jelent már megoldást a koronavírus-járvány kezelésében, kizárólag az oltakozás vethet véget a járványnak
- nyilatkozta vasárnap Branislav Tiodorovic járványügyi szakértő, a koronavírus-járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb tagja.
Mint mondta, a járvány legyőzéséhez a következő két hétben a lakosság legalább húsz százalékát be kellene oltani, ez viszont egyáltalán nem tűnik megvalósítható forgatókönyvnek.
Szerbiában a nagykorú lakosságnak valamivel több mint a fele kapta meg eddig a koronavírus elleni védőoltást.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában vasárnapra 6412-vel 955 672-re, Koszovóban 56-tal 160 170-re, Észak-Macedóniában 468-cal 192 314-re, Montenegróban 414-gyel 132 361-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 882-vel 235 394-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 51-gyel 8331-re, Koszovóban néggyel 2959-re, Észak-Macedóniában héttel 6660-ra, Montenegróban néggyel 1932-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 16-tal 10 535-re növekedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.
2025. Június 09. 08:09, hétfő | Külföld
A Los Angeles belvárosában tüntetők ellen villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetett a Nemzeti Gárda
Los Angeles belvárosában villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetettek vasárnap a Nemzeti Gárda tagjai a tüntetők ellen, akik kövekkel és egyéb tárgyakkal dobálták meg őket.
2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba