Hírek
2015. Szeptember 08. 06:50, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Szexuális bűncselekmények miatt kivégeztek két férfit Kínában
Kivégeztek két kínai férfit, miután bűnösnek találták őket kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményekben - tájékoztatott a legfelsőbb bíróság közleménye nyomán a kínai média kedden.
Vang Jung az interneten, online csevegőfórumokon vett rá iskoláskorú lányokat arra, hogy a kelet-kínai Anhuj tartományban lévő otthonában meglátogassák. 2010 és 2012 között 16 lányt megerőszakolt, közülük nyolcan voltak 14 évesnél fiatalabbak. A férfit zsarolásban is bűnösnek találták. A bírósági közlés szerint áldozatai fizikailag és mentálisan is sérültek.
A másik férfi, akin szintén végrehajtották a halálos ítéletet, Hu Cun-piao, aki 2004 és 2012 között a kelet-kínai Santungban az utcán támadott meg nőket, köztük diákokat. 11-et megerőszakolt, heten voltak 14 év alattiak. Egyikük súlyos sérüléseket szenvedett.
A legfelsőbb bíróság közleményében utalt rá, hogy a kiskorúkkal szemben elkövetett szexuális támadások miatt ítélték meg szigorúbban a bűncselekményeket és hagyták jóvá a halálbüntetés végrehajtását. Felhívták a diákok és a szülők figyelmét a nagyobb elővigyázatosságra, egyúttal szorgalmazták az általános és középiskolákban a szexuális nevelést, valamint a diákok figyelmeztetését az internet veszélyeire.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 15:00, hétfő | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
2026. Április 26. 12:00, vasárnap | Külföld
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump részvételével tartott díszvacsora helyszínén nyitott tüzet
Több fegyverrel szerelte fel magát az a férfi, aki a Donald Trump elnök részvételével tartott díszvacsora helyszínén tüzet nyitott szombaton egy washingtoni szálloda bálterménél.
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
