Hírek
2020. November 21. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Szlávik: kiemelten fontos a vakcina hatékonysága

Kiemelten fontos a koronavírus elleni vakcina hatékonysága, mert egy több mint 90 százalékban hatékony oltásnál elég a lakosság 50-60 százalékát beoltani ahhoz, hogy nagyobb járvány ne alakuljon ki
- közölte a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetének osztályvezető főorvosa pénteken az M1 csatornán.
Szlávik János azt mondta: 70-80 százalékos hatékonyság mellett a lakosság 80-90 százalékának kell beoltatnia magát ehhez.
Jelenleg 8-10 vakcina van abban a fázisban, amikor már több tízezer embernek beadható. Ezeknek a hatékonysága jó, nagyobb védelmet adnak, mintha valaki átesne a betegségen, és van olyan oltóanyag, amelyik az időseknél is ugyanolyan hatékony, mint a fiataloknál - tudatta.
Hozzátette: fontos, hogy a vakcina valamennyi mutálódott vírus ellen hatékony legyen.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Április 01. 08:22, szombat | Belföld
Netrisk: 52 ezer forint fölé nőtt a kgfb-átlagdíj
Rekordra, 52 322 forintra emelkedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb) átlagdíja március elején - közölte a Netrisk az MTI-vel pénteken.
2023. Április 01. 08:20, szombat | Belföld
AM: komplex vidékfejlesztési csomag készül a kistelepülések számára
Az Agrárminisztérium a vidéki kistelepülések fejlesztése érdekében többféle támogatási lehetőséggel készül a Közös Agrárpolitika 2027-ig tartó időszakában - jelentette ki Feldman Zsolt.
2023. Április 01. 08:15, szombat | Belföld
Indul a húsvéti roham az üzletekben
Óvatosabbak a vevők, nem hozták annyira előre a húsvéti bevásárlásokat, mint korábban, így szombattól különösen forgalmas napok várhatók az üzletekben - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.
2023. Április 01. 08:14, szombat | Belföld
Agrárminisztérium: egyszerűsítés és díjmentesség a fúrt kutaknál
Továbbra is díjmentesen lehet üzemeltetni a korábban létesített és bejelentési kötelezettségnek eleget tevő kutakat - közölte Nagy István agrárminiszter az Agrárminisztérium (AM) pénteki közleményében.