Hírek
2011. Szeptember 10. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress
Terrorfenyegetést kapott Amerika
Merénylettel fenyegették meg az Egyesült Államokat a 2001. szeptember 11-i terrortámadások tizedik évfordulóján.
A célpont Washington vagy New York lehet, a hatóságok pedig nem hagyhatják figyelmen kívül a jelzést – mindkét városban szigorították a biztonsági ellenőrzéseket.
A szerdai fenyegető üzenet nem megerősített információ, ám konkrétumokat is tartalmaz – a World Trade Center ellen intézett terrortámadás 10. évfordulóján pedig valós veszélyt is jelenthet; az Egyesült Államok belbiztonsági szóvivője az eset kapcsán megjegyezte, idáig minden évfordulón kaptak hasonló jelzéseket.
Barack Obama elnök a hír hallatán fokozott munkára utasította a terrorelhárítási szolgálatokat: Washingtonban és New Yorkban egyaránt szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be, felkészülve egy esetleges autóbombás támadásra is – ellenőrzik a hidak és metróalagutak környékét, gyorsabban elszállítják a szabálytalanul parkoló autókat és növelik a járőröző rendőrök létszámát is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

