Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2021. Június 26. 15:41, szombat | Belföld
Forrás: mti

Több gazdasági kérdés is helyet kapott a nemzeti konzultációban

Több gazdasági kérdés is helyet kapott a nemzeti konzultációban

A most induló konzultációban több gazdasági témájú kérdés is helyet kapott, a gazdaság megerősítése ugyanis a koronavírus-járvány utáni időszakban is alapvető cél

- mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalára pénteken feltöltött videóban.

Dömötör Csaba hangsúlyozta: várják a véleményeket a családi adóvisszatérítéssel kapcsolatban. Ennek lényege, hogy amennyiben idén Magyarország eléri az 5,5 százalékos gazdasági növekedést, akkor a gyermeket nevelő családok visszakaphatják a 2021-ben befizetett jövedelemadójukat az átlagbér adószintjéig.

Egy kérdés a munkát terhelő adókra vonatkozik, amelyek jelentősen csökkentek az elmúlt években - emelte ki.

Egy másik kérdés arról szól, hogy kapjanak-e alkotmányos védelmet a családtámogatások és a nyugdíjak.

Arra is kíváncsi a kormány, hogy a magyarok támogatják-e a hitelmoratórium további meghosszabbítását.

A minimálbérrel kapcsolatban is várják a válaszokat: a magyarok támogatják-e, hogy annak összege 200 ezer forintra emelkedjen. Ez a lépés azt szolgálná, hogy a gazdasági növekedésből ne csak a vállalatok részesüljenek, hanem a családok is.

A fenti intézkedések több millió magyar ember életét érintik, ezért is biztatnak mindenkit arra, hogy mondja el a véleményét - mondta az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra