Hírek
2021. Január 12. 13:02, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Többen meghaltak egy lakástűzben Jekatyerinburgban

Legkevesebb nyolcan életüket veszették, amikor keddre virradóra tűz ütött ki egy jekatyerinburgi lakótelepi házban.
A halálos áldozatok egyike gyermek. A tűzesetben súlyos égési sérüléseket és füstmérgezés szenvedett egy 17 éves fiatal, akit kórházba szállítottak.
A lakóházból 90 embert evakuáltak, többségüket egy gimnáziumban helyezték el.
Sajtójelentések szerint a tűz egy első emeleti lakásban ütött ki, amelyben egy heverő mellett csikkeket és nyílt égésű melegítőket találtak. Az áldozatok halálát füstmérgezés okozta a ház első, a negyedik és a nyolcadik emeletén.
Oroszország negyedik legnagyobb városának ügyészsége gondatlanságból okozott emberölés címén vizsgálatot indított. A tragédiát az első feltételezések szerin a tűzvédelmi előírások megszegése okozhatta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.