Hírek
2022. Július 15. 13:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Többször is megerőszakolt egy kislányt, nem először ítélték el emiatt

Tizenhat év fegyházra ítéltek jogerősen szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt egy visszaeső középkorú férfit - tájékoztatta a Fellebbviteli Főügyészség pénteken az MTI-t.
A férfi 2019-ben - előző szabadságvesztéséből történt feltételes szabadságra bocsátása alatt - ismerkedett meg egy Kispesten élő nővel és a 11 éves lányával. A férfi többször náluk töltötte az éjszakát és a kislány bizalmába férkőzve, szexuális indíttatásból többször alsóneműje alá nyúlt, segédeszközt is igénybe vett, és mobiltelefonjával súlyosan szeméremsértő videófelvételt készített róla - közölték.
A korábban hasonló bűncselekmények miatt már elítélt férfit a Fővárosi Törvényszék 2021-ben bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak és gyermekpornográfia miatt. Mint különös visszaesőt 16 év fegyházzal sújtotta, amelyből feltételes szabadságra nem bocsátható. A bíróság végleg eltiltotta a férfit minden olyan foglalkozástól, tevékenységtől, amelyben 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezhetné, illetve vele egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.
Az elsőfokú ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezett.
A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a törvényszék döntését, amely így jogerőre emelkedett - áll a főügyészség közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Október 02. 14:34, hétfő | Belföld
A 7. legjobb foglalkoztatási adat a magyar az unióban
Így fest jelenleg a unkanélküliség az EU-tagállamokban.
2023. Október 02. 14:33, hétfő | Belföld
Nobel-díj - Karikó Katalin: legfontosabb, hogy örömmel végezzük a munkánkat
2023. Október 02. 12:51, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: adottak az alapok a komoly gazdasági növekedéshez 2024-ben
Az autóipar teljesítményének gyors bővülése kellő alapot biztosít ahhoz, hogy Magyarország az idei év második felében és jövőre európai összevetésben is komoly gazdasági növekedést tudjon felmutatni
2023. Október 02. 10:32, hétfő | Belföld
Illegális bevándorlás - Több mint kétezer határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
Péntektől vasárnapig 2051 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.