Hírek
2016. Január 29. 10:01, péntek |
Belföld
Forrás: MTI - fotó: police.hu
Továbbra is tele lesznek az utak rendőrökkel

Újabb két hónappal meghosszabbította a korábban elrendelt fokozott ellenőrzést az ország egész területén Papp Károly országos rendőr-főkapitány.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata pénteken a rendőrség honlapján azt írta: a február 1-jén 0 órától március 31-én 24 óráig Magyarország teljes közigazgatási területére elrendelt fokozott ellenőrzés célja a jogsértő cselekmények elkövetésének megelőzése, felderítése, illetve megszakítása.
Tavaly szeptemberben Papp Károly az illegális migrációval összefüggésben rendelte el a fokozott rendőri ellenőrzéseket. Ezt azóta több alkalommal meghosszabbították.
Csiszér-Kovács Viktória, az ORFK szóvivője az M1 aktuális csatorna egyik októberi adásában azt mondta: ezen intézkedés nyomán a rendőrök bárkit igazoltathatnak, ruházatukat átvizsgálhatják, és a gépjárművek csomagtartójába is benézhetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.