Hírek
2018. Július 24. 07:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Új kártevő jelent meg több gyümölcsfélénél, a védekezés egyelőre nem megoldott
Új, veszélyes kártevő jelent meg Magyarországon pár éve, a pettyes szárnyú muslica több vékony héjú gyümölcsfélében, így a málnában, a szederben, az áfonyában is súlyos károkat okoz
- nyilatkozott a Magyar Hírlapnak Kiss Balázs, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont, Növényvédelmi Intézet tudományos főmunkatársa, hozzátéve, hogy a védekezést még nem sikerült megoldani.
A szakértő elmondta, hogy a kártevő a Távol-Keleten őshonos, Magyarországra főleg gyümölcsszállítmányokkal, elsősorban Észak-Olaszországból jut el, ahol már megtelepedett.
Olyan fajról szó, amely az élő gyümölcsben fejlődik ki, ezért a gyümölcs nagyon hamar megromlik. Elsősorban a későn termő fajtákban tud kárt okozni - tette hozzá Kiss Balázs.
A tudományos főmunkatárs elmondása szerint a vegyszeres védekezés lehetősége erősen korlátozott, stabil, gazdaságilag is racionális megoldás egyelőre Magyarországon, de Nyugat-Európában sincs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
