Hírek
2016. Augusztus 06. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Új pszichoaktív anyagot áruló bűnszövetséget számoltak fel a rendőrök
Új pszichoaktív anyagot, \"zsályát\" áruló bűnszövetséget számoltak fel a rendőrök Kiskunfélegyházán, egy 41 éves férfit őrizetbe vettek, két társa szabadlábon védekezhet - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság pé
A közlemény szerint egy aggódó szülő 2005 őszén kérte a kiskunfélegyházi rendőrség segítségét lánya zavart viselkedése és a nála talált kábítószergyanús növényi őrlemény miatt. Az átadott minta alapján a kirendelt igazságügyi vegyészszakértő megállapította, hogy a 0,22 gramm anyag új pszichoaktív anyagnak minősül.
Az ügyben büntetőeljárás indult, majd a széleskörű adatgyűjtés és nyomozás során kiderült, hogy K. József és társa legalább egy éve állítja elő a kábítószergyanús növényi őrleményt - alufóliába csomagolva vagy önzáró tasakokba kimérve - kiskunfélegyházi lakásukban, és rendszeresen értékesítik is.
A nyomozók és a megyei rendőr-főkapitányság munkatársai egyszerre két kiskunfélegyházi helyszínen tartottak házkutatást és a bűnszövetség három tagját elfogták.
K. József és K. Anita tartózkodási helyén bruttó 90 gramm kábítószergyanús zöld színű anyagmaradványt, valamint több millió forint készpénzt, a 37 éves T. Alíz lakásában pedig összesen bruttó 45 gramm eladásra előkészített növényi őrleményt, valamint több tízezer forint készpénzt és mobiltelefonokat foglaltak le a rendőrök - írták.
Az eddigi adatok szerint K. József megbízásából a 29 éves K. Anita állította elő az úgynevezett zsályát, amelyet T. Alíz értékesített.
A bűnszövetség tagjait új pszichoaktív anyaggal való visszaélés bűntett gyanúja miatt hallgatták ki a rendőrök. A 41 éves férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték az előzetes letartóztatását, két társa az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezik - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
