Hírek
2019. Január 13. 12:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok
Új videóval népszerűsíti a rendőrség a 112 segélyhívót
Évente több mint egymillió bejelentés érkezik a 112-es központokba, amely intézkedést igényel.
A rendőrség célja a kisfilmmel az intézkedést nem igénylő hívások magas számának visszaszorításán túl, a segélykérők figyelmének felhívása arra, hogy egy bejelentés esetén a diszpécser kérdéseire adott pontos és lényegre törő válaszok életet menthetnek – olvasható a rendőrség oldalán.
Minél pontosabban meg kell válaszolni az operátorok által feltett kérdéseket, hogy a lehető leghamarabb ahhoz a készenléti szervhez kapcsolhassák a hívást, amelyik segíthet – hangsúlyozza a videó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

