Hírek
2017. Július 11. 07:28, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újabb 58 ezer hektáron irtják a szúnyogokat az országban
Az időjárási helyzettől függően a héten újabb 58 ezer hektáron végzik el a szakemberek a szúnyogirtást - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.
A héten földi kémiai kezelést terveznek a Balaton parti településeken és a Tisza-tónál, Békés megyében és a Csepel-sziget térségében pedig teljes körű légi és földi szúnyoggyérítés lesz.
Budapesten is megkezdődik a héten a központi irtást, légi kémiai és földi munkálatok egyaránt várhatóak.
A katasztrófavédelem közölte továbbá, hogy a múlt héten pótolták a korábban elmaradt kezeléseket Csorna és Dunaújváros térségében, a Dráva mentén, valamint Vas megyében és Pécsett. A helyenként jelentős mennyiségű csapadék következtében újabb lárvatenyésző-helyek alakultak ki, amelyeket biológiailag kezeltek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

