Hírek
2017. Október 20. 15:39, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Újabb fővárosi szórakozóhelyet számoltak fel a rendőrök túlszámlázás miatt
Túlszámlázás miatt újabb szórakozóhelyet számoltak fel a rendőrök Budapest belvárosában, huszonegy alkalmazottat előállítottak, közülük ötöt őrizetbe is vettek
- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a rendőrség honlapján. Az V. kerületi rendőrkapitányság nyomozói a társszervekkel együttműködve csütörtök éjszaka akciót tartottak a belvárosi szórakozóhelyen, mert információjuk volt arról, hogy az ott dolgozók az elmúlt időszakban több alkalommal is túlszámláztak - olvasható a közleményben.
A rendőrök a szórakozóhelyről előállítottak 15 lengyel és 6 magyar állampolgárt a kerületi rendőrkapitányságra, és csalás gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket.
Az akciót négynapos felderítő munka előzte meg, a nyomozók megállapították, hogy október 15-e és 19-e között négy külföldi férfitől több mint 2,5 millió forintot csaltak ki az V. kerületi szórakozóhelyen.
Kiemelték: előfordult olyan eset, hogy egy vendég a valós 52 360 forintos fogyasztása helyett 1 030 733 forintot fizetett, vagy olyan, hogy az alkalmazottak elkábították a vendéget, és amikor a férfi elaludt, elvették a mobiltelefonját, valamint a pénztárcáját az abban lévő készpénzzel együtt.
Az V. kerületi rendőrkapitányság az ügyben üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmény miatt indított eljárást az előállított alkalmazottakkal szemben, akik közül három lengyel nőt és két magyar férfit őrizetbe vettek, és kezdeményezték az előzetes letartóztatásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
