Hírek
2021. Június 07. 15:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy az udvarán roncsokat tároló férfi ellen
A hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat a Bajai Járási Ügyészség egy sükösdi férfi ellen, aki az udvarán veszélyes hulladék keletkezésével is járó módon roncsautókat tárolt és bontott
- közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a bontás olyan hulladékkezelési tevékenység, amely nemcsak a jármű alkatrészekre történő szétszedését, hanem az újrahasznosításra előkészítését, valamint aprítását, darabolását, zúzását is magába foglalja. A férfi a járművek tárolásához és bontásához szükséges képesítéssel és engedéllyel azonban nem rendelkezett.
A bontásból származó egyes anyagok - mint az akkumulátorok, üzemanyagok, fékfolyadékok - ráadásul veszélyes hulladéknak minősülnek.
Az ügyészség az udvarán negyven roncsautót tároló és bontó férfit veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésével vádolja, ezért ellene - tárgyalás mellőzésével - próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozza.
A szabadlábon lévő férfi ügyében a Bajai Járásbíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
