Hírek
2023. Június 13. 09:32, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy motoros halálát okozó bedrogozott autós ellen

Bedrogozva gázolt el és hagyott cserben egy hónapokkal később elhunyt motorost az a nagykanizsai férfi, aki ellen a Zalaegerszegi Járási Ügyészség emelt vádat.
Jánky Judit, a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője kedden az MTI-nek arról adott tájékoztatást, hogy a kábítószer-fogyasztás miatt korábban már büntetett férfi 2021 augusztusában úgy ült volán mögé, hogy előtte amfetamint és kokaint fogyasztott.
A Garabonc és Nagyrada közötti útszakaszon közlekedve egy több autóból álló járműsor mögé ért, látta, hogy vele egyidőben, a két autóval előtte haladó motorkerékpáros a járműsor előzésébe kezdett. Amikor a motoros a bal oldali forgalmi sáv közepén haladva már két kocsit megelőzött, a vádlott szintén előzésbe kezdett, és közben utolérte a motorost.
A férfi a bódultságából eredő figyelmetlensége miatt nekiütközött a motor hátsó kerekének, amitől a vezetője kibillent az egyensúlyából és elesett. Az aszfalton sodródó motorosnak, illetve a járművének is újból nekiütközött a vádlott, azonban megállás nélkül továbbhajtott az árokba csapódó áldozata mellett.
Egészen Zalaegerszegig autózott, ahol a gépkocsiját egy parkolóban leállította, majd gyalogosan ment tovább. A rendőrök később egy áruház parkolójában találtak rá, ahol a földön feküdt és összefüggéstelenül beszélt.
A balesetben súlyosan megsérült motorost a mentők kórházba szállították, ahol több hónapos kezelés ellenére 2022 januárjában belehalt sérüléseibe.
A Zalaegerszegi Járási Ügyészség a férfit halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntettével, a veszélyhelyzetet előidéző által elmulasztott segítségnyújtás bűntettével és kábítószer birtoklásának vétségével vádolja. Az ügyészség indítványozta, hogy a vádlottra börtönbüntetést szabjanak ki és tiltsák el a járművezetéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld
Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető
A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak
2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.
2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon
Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld
AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések
Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.