Hírek
2013. Augusztus 01. 08:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vadhúsfeldolgozó üzemet épít a Fiwi-Hűt Kft. Tatán
A Tatai Ipari Parkban közel egymilliárd forintos költséggel vadhúsfeldolgozó üzemet és hűtőházat épít a Fiwi-Hűt Kft.
A beruházás lehetővé teszi, hogy a jelenlegi harmincfős létszámot duplájára bővítsék - mondta el a német tulajdonú vállalkozás ügyvezetője az MTI-nek.
Gyenes Sándor tájékoztatása szerint az 1994 óta Tatán működő társaság korábbi telephelyéről augusztus végén költözik át az új, zöldmezős beruházásban épült, 1600 négyzetméteres csarnokba.
A cég fő tevékenysége a lőtt nagyvadak, így gímszarvas, dámszarvas, vaddisznó, őz és muflon felvásárlása és teljes körű feldolgozása. Országos vadbegyűjtő hálózatot alakítottak ki, 150 helyen nulla Celsius fokos hűtőtelepet működtetnek, innen speciális kamionok szállítják a vadhúst Tatára.
Mivel a vadon élő állatokat nem vágják, a vadtestek kizsigerelve, előhűtve kerülnek az üzembe, ahol állatorvosi, egészségügyi vizsgálat előzi meg a további feldolgozást - ismertette Gyenes Sándor.
A feldolgozás után a termékek egy részét előhűtötten értékesítik, illetve mínusz 40 fokos gyorsfagyasztás után mínusz 20 fokon tárolják.
Az ügyvezető hozzátette, a Fiwi-Hűt Kft. tavaly 2100 tonna vadhúst vásárolt fel. Elsősorban uniós tagállamokba exportáltak, de Moszkvába is jelentős mennyiséget értékesítettek. Az értékesítés nettó árbevétele 2012-ben meghaladta az 1,6 milliárd forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
