Városlista
2025. június 24, kedd - Iván

Hírek

2015. Július 10. 07:28, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Változik az adóhivatal, változhat a vezetése

Változik az adóhivatal, változhat a vezetése

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint a NAV működésének változása eredményezhet személyi változást is.

Változik a gazdaság, változnia kell a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) gyakorlatának, működési technikájának, ez eredményezhet személyi változást - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában csütörtökön.

A miniszter kitért arra is, hogy bár az amerikai kitiltási ügy minden alap nélkül történt, minden alap nélkül vádoltak meg NAV-munkatársakat, mégis sértette azt a közbizalmat, aminek az adóhatóság iránt meg kell lenni.

A NAV akkor tudja maximálisan végezni a munkáját, ha a közbizalom fennáll az intézmény iránt - fogalmazott.

Varga Mihály ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az adóhivatal elnökének kinevezése és felmentése miniszterelnöki hatáskör.

A nemzetgazdasági miniszter az adóeljárási reform kapcsán beszélt arról, "megérett az idő" arra, hogy az adózási, adóztatási gyakorlat alkalmazkodjon a gazdaság változásához.

Varga Mihály elmondta, hogy az adózás rendjéről új jogszabály készül, és hozzátette, bízik abban, hogy már ősszel kormánydöntések születhetnek ez ügyben.

A miniszter azzal kapcsolatban, hogy a Moody's hitelminősítő pénteken vizsgálja Magyarország államadós-besorolásait, úgy vélte, "kijár" Magyarországnak a felminősítés. A tárcavezető szerint kilátásjavítás vagy akár egyfokozatú felminősítés is szóba jöhet.

Hozzátette ugyanakkor, hogy a piac a hitelminősítőknél sokkal naprakészebben méri a magyar gazdaság teljesítményét, a piaci bizalom töretlen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat