Hírek
2011. November 13. 07:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Van miért aggódnunk

A tuberkulózis, a kanyaró, a HIV és a rezisztens baktériumok terjedése aggodalomra adhat okot Európában – állapították meg a régió járványügyi szervezetének (ECDC) éves jelentésében.
A legfőbb népegészségügyi fenyegetést Európa számára az antibiotikumokkal szemben ellenállóvá vált baktériumok, a szuperbaktériumok terjedése jelenti, valamint különböző fertőző betegségek.
Az ECDC csütörtökön közzétett 2011-es járványügyi jelentése a 2010-es és 2009-es adatokon alapul, melyeket a térség országainak hatóságai gyűjtöttek össze és továbbítottak a stockholmi székhelyű európai szervezetnek.
A kanyaró terjedésével kapcsolatos figyelmeztetés először 2009-ben bukkant fel, mostanra pedig már járványos méretűnek tekinthető a betegség terjedése, miután több mint 30 ezer esetet jelentettek eddig az idén. A tbc terjedése a jelentés szerint összefügg a multidrogrezisztens baktériumtörzsek szaporodásával is.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Május 28. 11:13, vasárnap | Belföld
Csaknem 800 doboz cigi lapult a kárpitok alatt
Csaknem 800 doboz zárjegy nélküli cigarettát találtak a pénzügyőrök egy bolgár kisbuszban
2023. Május 28. 08:14, vasárnap | Belföld
Átadták az új Csinger-völgyi kerékpárutat Ajkán
A Csinger-völgyi kerékpárút az ajkaiak és a városba látogató turisták kikapcsolódását is szolgálja - mondta a területfejlesztési miniszter szombaton Ajkán, a 400 millió forintból elkészült beruházás átadásán.
2023. Május 28. 08:06, vasárnap | Belföld
Pünkösd napját ünneplik a keresztények
Pünkösd napját ünneplik vasárnap a keresztény egyházak. A húsvéti időszakot lezáró ünnepen a keresztények a Szentlélek eljövetelére, az egyház alapítására és az egész világra kiterjedő missziós munka kezdetére emlékeznek.