Hírek
2024. Január 16. 15:44, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Varga Mihály: Magyarország az uniós gazdasági növekedési rangsor élmezőnyében lehet 2024-ben
Az Európai Bizottság legutóbbi értékelése szerint Magyarország az uniós gazdasági növekedési rangsor élmezőnyében lehet ebben az évben
2,4 százalékos növekedést jósolnak a magyar gazdaságnak, ami lényegesen meghaladja az uniós átlagot, az 1,3 százalékot - jelentette ki Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Brüsszelben, az MTI-nek adott nyilatkozatában.
Varga Mihály az uniós tagországok gazdasági és pénzügyminisztereinek tanácskozásán vett részt a belga fővárosban. A tanács napirendjét ismertetve elmondta, hogy a tagországok nagy hangsúlyt fektetnek a versenyképességre, és arra törekszenek, hogy Európa növekedési pályára álljon.
A pénzügyminiszter szerint, jó hír, hogy az Európai Bizottság legutóbbi gazdasági előrejelzése a magyar gazdaság 2,4 százalékos növekedését prognosztizálta 2024-re, de hozzátette, hogy a magyar kormány ennél magasabb - 3,6 százalékos - növekedést vár. "Nagyon bízunk benne, hogy mindez együtt jár majd a versenyképesség javulásával is" - hangsúlyozta.
Ukrajna négy évre szóló 50 milliárd eurós finanszírozásával kapcsolatban a pénzügyminiszter elmondta: a magyar álláspont az, hogy az eszközt évente kellene értékelni, amelynek keretében az uniós bizottság megvizsgálja a forrásokra való igényt, illetve azok felhasználást, és ennek fényében dönt a következő évi folyósításról.
"Azzal a reménnyel fejeztük be a tanácskozást, hogy február elsejei uniós csúcson, amikor végleges döntés születik az eszközről, a magyar javaslatokat is értékelni fogják. Törekedni kell arra, hogy az Európai Unió, ahogy eddig is, minden tagország számára elfogadható megoldást dolgozzon ki" - hangoztatta Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
