Hírek
2012. Február 23. 07:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Vége az áramszolgáltatói moratóriumnak

Tegnaptól megszüntették a kikapcsolási moratóriumot a gáz- és áramszolgáltatók. A legtöbb társaság azonban a kikapcsolás előtt még egyszer figyelmezteti az adósokat, akik hatvan napon túl késlekednek a befizetéssel.
A rendkívüli nagy hideg miatt még a múlt hónapban kérte a belügyminiszter a szolgáltatóktól, hogy ne kapcsolják ki az áramot és a gázt azoknál a családoknál, amelyek tartozást halmoztak fel.
A kérésnek több társaság is eleget tett, a kikapcsolási moratóriumnak azonban szerdán vége. Az ELMŰ kommunikációs igazgatója az InfoRádióban elmondta: először felszólítják az adósokat, hogy rendezzék a tartozásuk. Boros Norbert hangsúlyozta: az adósok a számla kiegyenlítéséhez részletfizetést is kérhetnek.
A Tigáznál is vége a kikapcsolási moratóriumnak. A cég szóvivője elmondta: a kikapcsolási moratórium 2100 fogyasztót érintett, tartozásuk értéke összesen 190 millió forint. Száraz Gábor hozzátette: ők átlagosan 60 napja nem fizették meg a már igénybe vett, felhasznált szolgáltatás árát.
Az E.ON közlése szerint 2,5 millió ügyfélnek nyújtanak áram-, 600 ezernek gázszolgáltatást. Közülük a gazdasági válság hatására egyre többen kerülnek átmeneti vagy tartós pénzügyi bajba, és halmoznak fel számlatartozást.
Az elmúlt években nőtt a lejárt tartozások összege, a fogyasztók összességében több tízmilliárd forinttal tartoznak a társaságnak. A kintlévőség 2010-hez képest tavaly év végére átlagosan 18 százalékkal nőtt. A vállalat 2010-ben 55 ezer, 2011-ben 45 ezer fogyasztónál kapcsolta ki a szolgáltatást nem fizetés miatt - mondta Egyházi Nikolett szóvivő.
A Főgáz szóvivője, Bálint Norbert is arról beszélt, hogy megszüntetik a kikapcsolási moratóriumot a szolgáltatási területükön, vagyis az ország 10 megyéjében és Budapesten. A szóvivő hangsúlyozta: a kikapcsolásról írásban értesítik az érintett fogyasztókat – hangzott el az Inforádióban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld
NAV: érkeznek az adószámla-értesítők
Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.
2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld
Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet
A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -
2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld
Hétfőtől itt a profitplafon!
Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége
A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.