Hírek
2012. Július 09. 19:25, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Jégeső okozott károkat Abádszalókon, három ember megsérült (VIDEÓ)
Három ember könnyebben megsérült, több épület megrongálódott hétfő délután a heves viharban Abádszalókon, ahol diónyi méretű jég esett – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok megyei katasztrófavédelmi szóvivő az MTI-vel.
S. Tóth Anikó elmondta: délután fél ötig csaknem kéttucatnyi riasztás futott be a katasztrófavédelemhez Abádszalókról, ahol több lakóházat és a posta épületét is megrongálta a hatalmas vihar. Számos családi ház tetőszerkezetét megbontotta és ablakait kitörte a hirtelen lezúduló jégeső, a diónyi méretű jégdarabok – tette hozzá a szóvivő. Jelezte: az orkán erejű szél a Tisza-tó partján felborított egy fából készült bódét. Az építmény rádőlt három emberre, akik ennek következtében az elsődleges információk szerint könnyebb sérüléseket szenvedtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld
Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában
Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés
2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld
Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka
