Hírek
2011. Október 04. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
Visszaélénkült a lakáspiac
Immár negyedik alkalommal adja ki a piacvezető ingatlanközvetítő Duna House az idei tranzakciószám becslését a DH-TB mutatót.
A becslés szerint szeptemberben, augusztus mögött az év második legerősebb hónapját zárta a piac, országosan 7038 adásvételi tranzakcióval.
A szeptember hónap a szezonalitásnak megfelelően kiemelkedően indult, ám a végtörlesztés hírére a hónap középső két hetében mintegy 30 százalékos tranzakciószám csökkenés volt tapasztalható. A visszaesés oka nyilván azon eladók szándékából ered, akik devizahitellel rendelkeznek és realizálni kívánják az árfolyamnyereséget, így a szerződés lezárását a törvényre emelkedés utánra tolták. A törvényre emelkedéssel aztán ismét visszaélénkült a piac és várhatóan ez ki is tart még, így októberre kiemelkedő tranzakciószámot várunk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború
Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést

