Hírek
2011. Október 01. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az agy serdülőkor után is fejlődik
A legfrissebb kutatások szerint az eddigi elméletekkel ellentétben az agy fejlődése nem áll le kamaszkorban.
A fiatal felnőttkor eseményei is nagy hatással vannak ugyanis elménkre, így fejlődése és alapvető változásai akár húszas éveink közepéig is eltarthatnak.
A tanulmányok során összesen 103 önkéntes agyát vizsgálták meg MRI berendezés segítségével. Az alanyok életkora 5-32 év közé volt tehető. A vizsgálatokat mindenkinél legalább kétszer elvégezték, hogy az esetleges változások megmutatkozhassanak - írja a Journal of Neuroscience.
Az eredmények azt mutatták, hogy az agy fiatal felnőttkorban is jelentős változásokon megy keresztül: a huszonévesek homloklebenyében - amely a komplex kognitív feladatok ellátását szabályozza - ugyanis egyértelműen fejlődést észleltek a tudósok a felvételek alapján.
Ezek a folyamatok a szakemberek szerint azért fontosak, mert fiatalon még rengeteg olyan inger ér bennünket, amelyekből fontos tapasztalatokat szerezhetünk: elég csak a főiskolai, egyetemi évekre, illetve a pályakezdés buktatóira és sikereire gondolni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

