2024. július 19, péntek - Emília

2012. Június 04. 13:22, hétfő | Helyi sport

Birkózó diákolimpia eredmények

Birkózó Szabadfogású Diákolimpiát rendeztek Cegléden 2012. május 25-26-án.

Cegléden rendezték meg a 2012.évi II. korcsoportos diákolimpia országos döntőjét. Ennek a korosztálynak igazából ebben az évben még nem volt országos megmérettetése, csak regionális versenyek lettek rendezve számunkra, így nem tudtuk pontosan felmérni, hogy fiatal versenyzőink hova érhetnek el a végső elszámolásnál.
A diákolimpia rangjához mérten több, mint 200 induló vetélkedett a helyezésekért és a végső győzelemért és jó birkózással, harcosan küzdve az átlagban több, mint 20 főt felvonultató súlycsoportokban a Tatabányai Sport Club fiataljai megállták a helyüket.
Deák Zoltán kellemes meglepetésre több szép győzelemmel a dobogó harmadik fokára tudott állni és Marton Márk is négy győztes és két vesztes mérkőzéssel az előkelő ötödik helyen végzett.
Az edzői teendőket az operáción átesett Turák Pál helyett Ungi Lajos látta el.

EREDMÉNYEK:
50 kg Marton Márk V. hely
63 kg Deák Zoltán III. hely

A diák II. korcsoport döntőjét követő vasárnap a lányok csaptak össze Cegléden a 2012.évi diákolimpia leány országos döntő küzdelmein.
A Tatabányai Sport Club három versenyzője komoly esélyekkel utazott Ceglédre és az elvárásokat maximálisan teljesítette.
Nevezetesen Réczi Bianka meggyőző fölénnyel nyerte a diákolimpiát és ebben az évben a korosztályában veretlen.
Ugyancsak az elismerés hangján lehet szólni Wendler Mónikáról is, aki több győztes mérkőzés után került a döntőbe, de ott sajnos vereséget szenvedett.
Wendler Zsuzsanna hozta az elvárhatót és Ő is pontot érő helyezéssel zárt.
Réczi Bianka és Wendler Mónika augusztusban egy válogatott edzőtáborozáson vesz részt, amely már a 2014.évi II.Ifjúsági Olimpiai Játékok résztvevőit gyűjti össze.