3. Versenyzési lehetőség biztosítása a futballozni vágyó lakosság számára

4. Sportszerű mérkőzéseken a helyezések eldöntése

1. A bajnokság lebonyolítási rendje és ideje:

• Tavaszi – őszi rendszerű (csoporton belül körmérkőzés)

• Játéknapok: munkanapokon, 17:00 - 21:00-ig

1. A bajnokság résztvevői:

2. Mindazon csapatok, amelyek a bajnokságba beneveznek, a nevezési díjat befizetik

3. Az egyénre szóló „Nyilatkozat”-ot kitöltötték és leadták az első mérkőzésük előtt

4. Korosztály: a bajnokságban azok a férfi labdarúgók szerepelhetnek, akik az adott
    mérkőzés napjáig 16. életévüket naptári napra betöltötték.

5. Az Old Boys kategóriában korhatár a betöltött 35 év

6. A csapatok által a Versenybizottságnál leadott nevezési listán szereplő labdarúgók

7. A játékos a bajnoki szezonban /pld. tavaszi/ csak egy csapatban szerepelhet (kivétel Old Boys kategória), mely csoport játékosai egy másik csoportban is játszhatnak.

8. Átigazolás a tavaszi fordulók után lehetséges.

1. A csapatok létszáma:

• (1 + 5) 1 kapus és 5 mezőnyjátékos

1. A bajnokságba történő nevezés:

Nevezni a kitöltött nevezési lapok leadásával és a nevezési díj egyidejű befizetésével lehet a
TVSZSZ irodában: Jubileum park, 2800 Tatabánya, Köztársaság u.
Ügyintéző: Ferling Béláné (félfogadás: H: 8:00-17:00, K-CS: 8:00-16:00, P.: 8:00-12:00)

Nevezési határidő: 2014. március 14. 12:00 óra

Nevezési díj: 78 000 Ft/csapat, azaz: hetvennyolcezer forint

1. A verseny lebonyolítása :

• A bajnokságban az osztályokba sorolás a nevező csapatok számától függ.

1. A bajnokság játékszabályai:

• A mérkőzéseken a kispályás labdarúgás szabályai érvényesek!

• A mérkőzésekre mindkét résztvevő csapatnak ( 5-ös méretű ) labdát
      kell biztosítania!

• A mérkőzésen a sípcsontvédő használata ajánlott!

• A mérkőzésekre a csapatoknak két egymástól jelentősen eltérő színű mezt kell
      hozniuk

• A mérkőzések játékideje 2 x 20 perc / futó órával / közte 5 perc szünettel,
      térfélcserével.

• A pálya mérete 20 x 40 m., talaja: műfű, a kapuk mérete 3 x 2 m.

• A mérkőzéseken a csapatok csak egységes mezben léphetnek pályára

• A büntetőrúgást 7 m-ről kell elvégezni.

• A kapuelőtér 6 m-es félkörív

• Játékost cserélni játék közben is lehet, de csak a kijelölt cserezónában a kispadok
      előtt. A lecserélt játékosnak el kell hagynia a játékteret és csak utána léphet a
      játéktérre a becserélendő játékos.

• A csereszabály megsértése esetén a vétkes játékos sárga lapos büntetéssel kell
      súlytani és kettő percre ki kell zárni a játékból. A kettő perc letelte után bármelyik
      cserejátékos pályára léphet.

• Az alapvonalat elhagyott labdát a kapus tetszőleges módon hozhatja játékba.
      A labda az ellenfél térfelére csak úgy kerülhet, ha a labda lepattant a saját
      térfelén, vagy valamelyik játékos még azon a térfélen hozzáér.

• Ha a kapusról a labda a saját térfelén az alapvonalon túlra kerül, szögletet
      kell ítélni.

• Az alapvonalon játékon kívülre került labdát a kapus kézzel és lábbal is
      játékba hozhatja a saját térfelére, a labda akkor kerül játékba, amikor az elhagyja
      a kapu előteret. Az ellenfél térfelére csak úgy játszhatja meg a labdát, ha a
      a saját térfelén lepattan az vagy egy másik játékos érinti azt az adott térfélen.
      (csapattárs vagy ellenfél) Ha a kapus a labdát ennek ellenére mégis közvetlenül
      átdobja, vagy átrúgja az ellenfél térfelére, abban az esetben a játékvezető közvetett
      szabadrúgást ítél az ellenfél javára a felező vonal bármely pontjáról. - Ezen szabály
      megsértés esetén a játékvezető közvetett szabadrúgással sújtja a szabály ellen vétő
      csapatot arról a helyről, ahol a szabálytalanságot elkövették (pld .a labda játékba
      hozatalánál, ilyen esetben a kapusnak nem fejelheti vissza közvetlenül a fejére dobott
      labdát a 6-os vonalon álló csapattársa)-

• Ha a labda játékban van a kapus kézzel és lábbal is megjátszhatja azt,
      gólt érhet el!

• Az oldalvonalon túlra jutott labda játékba hozatala kézzel (bedobás) és lábbal
      (berúgás) is lehetséges. A berúgáshoz letett labdának érintenie kell az oldalvonalat.

• Bedobásból és berúgásból közvetlen gólt nem lehet elérni.

• Szögletnél, bedobásnál, oldalberúgásnál, ill. a szabadrúgásnál a letett labdától
      minimum 3 méterre kell állnia az ellenfél játékosának.

• Mindennemű becsúszó szerelés tilos!

• A játékvezető sárga lapot ( 2 perces büntetés ) és piros lapot alkalmaz. Egy
      adott mérkőzésen belül a labdarúgó 3. ( harmadik ) 2 perces büntetése végleges
      kiállítást ( piros lap ) von maga után. Az ily módon kiállított labdarúgó, csapata
      következő mérkőzésén szerepelhet.

• Abban az esetben, ha a játékvezető azonnali piros lappal állítja ki a labdarúgót,
      véglegesen el kell hagynia a játékteret a cserepadra sem ülhet le. A véglegesen
      kiállított labdarúgó helyett 5 perc elteltével másik labdarúgó beállhat.

• A végleg kiállított labdarúgó automatikusan nem játszhat a csapata következő
      mérkőzésén, de a Fegyelmi Bizottság az eset súlyosságától függően más
      szankciókat is alkalmazhat.

• Mérkőzésenként egy játékvezető működik közre.

1. A bajnokság díjazása:

Bajnoki osztályonként: I. helyezett csapat: serleg + oklevél
II. helyezett csapat: serleg + oklevél
III. helyezett csapat: serleg + oklevél

1. A bajnokság költségei:

• A bajnokság rendezési költségeit a Tatabánya Városi Szabadidősport Szövetség fedezi.

12. Egyebek:

• az öltözőben hagyott értéktárgyakért felelősséget a rendezők nem vállalnak!

• ételt, italt a küzdőtérre bevinni TILOS!

• a sportpályán és az azt övező kerítésen belül dohányozni TILOS!

• a nevezési laphoz csatolt „Nyilatkozat”-okat az első mérkőzés kezdete előtt

minden csapat köteles leadni!

• a versenykiírásban nem szabályozott egyéb részleteket a „függelékben”tesszük közzé.

2024. Július 10. 00:00, szerda | Helyi sport

Kézilabda Európa-liga - A Tatabánya főtáblás, négy további magyar csapat a selejtezőben

A Tatabánya a főtáblán, a négy további magyar együttes pedig a selejtezőben kezdi meg szereplését a kézilabda Európa-ligában.

2024. Július 25. 07:44, csütörtök | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 652 ezer forint volt 2024. májusban

Idén májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt.

2024. Július 25. 07:43, csütörtök | Belföld