Hírek
2021. Január 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt az országos melegrekord
Megdőlt az országos napi melegrekord pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
Azt írták: mostanáig a január 22-i rekord 15,5 Celsius-fok volt, amelyet 1956-ban Ásotthalmon regisztráltak.
Pénteken viszont a Somogy megyei Főnyeden 16 fokot is mértek - közölték.
Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet plusz 2 és 10 fok között várható, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lehet a leghidegebb. A legmagasabb hőmérséklet plusz 6 és 15 fok között valószínű, a Kisalföldön délután gyorsan hűlni kezd a levegő.
Vasárnaptól ismét mínuszokra is készülni kell. A jövő héten pedig többfelé napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
