Hírek
2011. Október 30. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nem várt kedvezmények az autósoknak
Két országos napilapban tették közzé a jövő évre vonatkozó kötelező biztosítási díjakat a hazai biztosítóintézetek.
A Biztositas.hu internetes alkusz első jelentéséből kiderül: a biztosítók jóval nagyobb engedményeket tettek, mint azt előzetes nyilatkozataik, vagy a károk alakulása indokolttá tette volna. Az autósok várhatóan hétfőtől kalkulálhatnak a portálokon.
Több biztosító is teljes erőbedobással verseng az autósok kegyeiéert a hétfővel induló kampányban a megjelent tarifák tanulsága szerint. A kampány előtt még átlagosan 5 százalékosra várt áresés helyett úgy tűnik, újabb 10-15 százalékos árzuhanásról beszélhetünk, de nem ritkák az ennél nagyobb kedvezmények sem - számol be a Magyar Nemzet. A tizenöt társaság közül nem akad olyan, aki legalább 5 százalékkal ne csökkentette volna átlagos díjait, és többen is vannak, akik 20-25 százalékos árcsökkentést alkalmaztak.
A rendkívüli árengedményeknek az az oka, hogy a most következő kampányban évekre eldőlhet, melyik biztosító, hány kötelező biztosítási ügyfelet kezel majd a jövőben. A mostani áreséssel mélypontjukat elérő kötelező díjak, a dráguló üzemanyagok és a Baleseti Adó miatti várható rendkívüli ügyfélérdeklődés könnyen a piac újrafelosztásához vezethet.
A kedvezmények között idén egyértelműen a legnépszerűbb elem lesz az Internetes vagy más néven E-GFB kedvezmény. Ezt a 15 biztosító közül 9 alkalmazza, mértéke pedig egyéb kedvezményekkel együtt akár az alapdíjak 50 százalékát is elérheti. Az alkuszok annak érdekében, hogy az adó miatt januárban már ne érje meglepetés az autósokat, a baleseti adó várható mértékét is feltüntetik majd a díjak mellett. Az internetes kalkulátorok várhatóan hétfőtől fogadják a minden bizonnyal rekordszámú érdeklődőt, akik közül idén akár 1,5 milliónál is többen válthatnak – olvasható a Biztositas.hu gyorselemzésében.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni
A falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni - jelentette ki a miniszterelnök, aki szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban a kormány kistelepüléseket támogató programjairól számolt be.
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: jó hír a falvaknak a Magyar falu program bővítése
A Magyar falu program újabb pályázatain lehet a falusi kisboltok, vegyeskereskedések, kocsmák működtetésére, templomok felújítására többmilliós támogatásokat igényelni
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai-orosz megállapodás tiltja a hazánkat ellátó energia-infrastruktúra támadását
Az amerikai-orosz megállapodás világosan kimondta a Magyarországra irányuló energia-infrastruktúra támadásának tilalmát, ami egybevág hazánk nemzeti érdekeivel, mivel így jelentősen mérséklődtek az ellátásbiztonsági kockázatok
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét
Amennyiben más, az árrésstop alá nem tartozó termékeknél emelkedés következik be, akkor \"szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét\"