2024. július 23, kedd - Lenke

2014. December 04. 16:58, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Rövidpályás úszó-vb - Bronzérmes Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen

Verrasztó Dávid bronzérmet nyert 400 méter vegyesen csütörtökön az úszók rövidpályás világbajnokságán, Dohában.

A 25 méteres medencében ebben a számban kétszeres Európa-bajnok, 2012-ben világbajnoki harmadik magyar a táv elején, pillangón az ötödik-hatodik helyen tempózott, háton a harmadik-negyedik helyen haladt, mellúszás közben pedig már volt második is, végül két japán riválisa mögött végzett harmadikként.
A délelőtti előfutamban 4:02.97 perccel vívta ki a jogot, hogy ott legyen a délutáni nyolcas fináléban, ahol 4:01.82 perces eredménnyel szerezte meg a bronzérmet. A japán Szeto Daija 3:56.33 perccel nyert, Hagino Koszuke 4:01.17-tel lett második.
Verrasztó a negyedik helyezett, dél-afrikai Sebastien Rousseau-t 18 századmásodperccel előzte meg.
"Végül is nem volt rossz, a hát-mell jól sikerült, akkor már páran feladták" - idézte a bronzérmest a Magyar Úszó Szövetség facebook-oldala. Hozzátette, ilyen jó időt még nem úszott, ez nagypályán 4:11, decemberben, "az remek szerintem". Elmondta, hogy a végén lehetett volna kicsit keményebb, de talán nem hitt eléggé a második helyben, pedig Haginót most megfoghatta volna.