2024. július 22, hétfő - Magdolna

2013. Január 18. 14:39, péntek | Helyi sport

TSC birkózó szakosztály 2012-es évértékelése

A nagyon jól sikerült 2011.év után 2012.évben is megtartotta pozícióját a Tatabányai Sport Club Birkózó szakosztálya.

A közelmúltban kiadott hivatalos MBSZ lista szerint ismét benne van a TSC birkozó szakosztálya az élmezőnyben, hiszen a XI. helyen végeztek a több, mint 130 magyar szakosztály rangsorában.
2012. januárjában már megkezdődött a versenyidény szinte minden korosztályban. Hétről-hétre szállította a szakosztály az eredményeket minden korosztályban.
Mind utánpótlás, mind serdülő és diák korosztályban csapatot tudott állítani az országos vetélkedésben.
A serdülő leány csapat is kitett magáért, sikerült a dobogó harmadik fokára állniuk.

- Vátzi Zoltán Veterán VB. szf.7.hely – kf 8. hely

Papp László és Venesz Sándor Veterán V.B. bronzérme nagyszerű teljesítmény volt, de a többi TSC-s veterán versenyző is a pontot érő helyen végzett a világbajnokságon.
Árvai Márk teljesítményét is ki kell emelni, két évvel idősebbek között harcolta ki a válogatottság jogát és a kadett Európa bajnokságon is becsülettel helyt állt !

Versenyzőink 2012. évben 9 magyar bajnoki címet, számos magyar bajnoki dobogós helyezést értek el az év legfontosabb versenyén és a diákolimpiákon, meghívásos, országos és nemzetközi versenyeken is hasonlóan jól szerepeltek.

Kezdjük talán a leány és a női versenyzőkkel a magyar bajnokságok értékelését:

Felnőtt korosztályban
Csík Annamária a felnőttek között III. helyezést ért el, míg az Egyetemi és Főiskolai Bajnokságon I. helyen végzett.
Nagy Adrienn szintén III. helyezést ért el.

Junior korcsoportban
Nagy Adrienn III. helyen zárt

Serdülőknél
Réczi Bianka ismét országos bajnoki címet és diákolimpiai bajnokságot nyert, ezen kívül a kadett korcsoportban is magyar bajnok lett.
Wendler Mónika az OB-n II. helyezést ért el a kadettek között és OB III. a serdülő korosztályban, diákolimpián szintén harmadik lett.
Wendler Zsuzsi diákolimpiai ötödik.

U-23 korcsoportban
Ungi Lajos V. helyezett kötöttfogásban.

Kósa Dániel kötöttfogásban III. helyen végzett.

A kadett országos bajnokságon mind kötött,mind szabadfogásban
Árvai Márk magyar bajnok lett,
Hornyák Lajos OB III. helyezett,
Czug Bence V.helyezett.

A serdülő magyar bajnokságon mind szabad, mind kötöttfogásbanÁrvai Márk országos bajnokságot nyert és ugyancsak begyűjtött a diákolimpia aranyérmét mind a két fogásnemben.
Sztancs Csaba magyar bajnoki II. helyezett és diákolimpiai III. helyezést ért el.

Diák I. korcsoportban
Vátzi Roland kötött és szabadfogásban magyar bajnok, a diákolimpián szabadfogásban III.helyezett, kötöttfogásban diákolimpiai bajnok.
Gyürky Tibor magyar bajnoki és diákolimpiai III. helyezett, illetve van egy diákolimpiai V. helyezése is
Vátzi Bálint magyar bajnoki és diákolimpiai III. helyezett, illetve van egy diákolimpiai V. helyezése is
Bogdán Roland magyar bajnoki III. szabadfogásban és V. helyezett a diákolimpián
Kövesdi Kevin magyar bajnok és diákolimpiai V. helyezett
Lencse Sándor magyar bajnoki V. helyezett

Diák II. korcsoport
Deák Zoltán OB III. és diákolimpiai III. helyezett továbbá diákolimpiai IV. helyezett
Papp László OB III. és diákolimpiai IV. helyezett
Balázs Bálint OB. III. helyezett
Marton Márk diákolimpiai V. helyezett
Bodnár Patrik diákolimpiai V. helyezett

Nemzetközi téren is elismerésre méltó eredményeket értünk el a Szlovákiai Madaron és Komarnóban valamint a világversenyeken történő indulásuk mellett nemzetközi versenyeken vettek részt Ukrajnában, Horvátországban, Romániában Lengyelországban és Hollandiában versenyzőink, ahol számos I. hellyel és további dobogós helyezésekkel öregbítették Tatabánya hírnevét.

Nagy reménységünk a kadet Európa bajnoki II. Koller András is hosszú sérülése után 2012. év végén már edzésbe állt és reményeink szerint – ismerve Andris elhívatottságát - immár a felnőttek között súlycsoportja elitjébe fog kerülni.

A 2012. évi veterán országos bajnokságnak Győr adott otthont, ahol természetesen a Tatabányai SC. ”öregjei” is képviselték magukat példát mutatva a fiataloknak
Mindenféleképpen az örök fiatal versenyzők említést érdemelnek:

Csajághy Csaba, Árvai András, Triff-Árkosi Sándor, Czug Zsolt, Gyürky Sándor, Kövesdi István, Kósa Sándor, Vadas János, Szénási János, Vátzi Zoltán, Piczinger Péter, Lencse Sándor, Mészáros Tibor, Kolecz János

2024. Július 10. 00:00, szerda | Helyi sport

Kézilabda Európa-liga - A Tatabánya főtáblás, négy további magyar csapat a selejtezőben

A Tatabánya a főtáblán, a négy további magyar együttes pedig a selejtezőben kezdi meg szereplését a kézilabda Európa-ligában.

2024. Július 21. 08:25, vasárnap | Belföld

Levelet kaptak a friss diplomások a miniszterelnöktől

Az érettségiző diákok után most a diplomások kaptak miniszterelnöki köszöntőt - írta a Magyar Nemzet online (MNO) szombaton.

2024. Július 21. 08:24, vasárnap | Külföld

Árvizeket és földcsuszamlásokat okozott a heves esőzés Szlovéniában

Árvizeket és földcsuszamlásokat okozott a heves esőzés Észak-Szlovéniában, a tűzoltók kétszáz esetben intézkedtek - írta a helyi sajtó szombaton.

2024. Július 21. 08:22, vasárnap | Sport

Norris vezérletével mclarenes első sor a Hungaroringen

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.