2024. július 21, vasárnap - Dániel

2012. December 07. 12:20, péntek | Helyi sport

TSC birkózó szakosztály friss hírei

Az elmúlt hónapban is számos versenyen vettek részt a TSC birkózó szakosztályának tehetséges fiataljai.

- Nemzetközi meghívásos birkózó verseny
Tatabánya, 2012.11.03.
A Tatabányai Sport Club egy nagy létszámú és nagyon jó hangulatú birkózó versenyt szervezett a József Attila Általános Iskola tornacsarnokában.
A Győri Birkózó SE., a Dunaferr SE., a Székesfehérvári Szondi SE, a Veszprémi Dózsa, a Veszprémi Centrum SE., a Budajenő, a Felcsút és a házigazda Tatabányai Sport Club helyi és dadi kihelyezett tagozatának birkózói mellett a szomszédos Szlovákiából a Komárnói Spartacus, a Guta és a Madar birkózói is szőnyegre léptek.
Örömteli volt, hogy a legkisebbek között is már szép küzdelmek alakulhattak ki, nem is beszélve a nagyobbakról, ahol helyenként magas színvonalú összecsapásoknak lehettünk tanúi. A szépszámú szülői illetve kísérői létszám igazán nagyszerű hangulatot teremtett a versenyen és üde színfolt volt, hogy az Atlantai Olimpiai Játékok ezüstérmese Bárdosi Sándor is ott toporgott a szőnyeg szélén edzőként.
Összegzésként el lehet mondani, hogy ez a verseny jó hírverése volt a birkózó sportnak.
Az eredmények összeszámlálása után a Tatabányai Sport Club óriási fölénnyel nyerte meg az összesített csapatversenyt.

Nagysáp, 2012.11.10.
A Dorogi NC. Birkózó szakosztálya Nagysápon rendezte meg a 2012.év Dunántúl-bajnokságát kötöttfogásban diák I.-diák II. és serdülő korcsport számára.
A Tatabányai Sport Club birkózó szakosztálya népes gárdával vett részt az eseményen és a sikerek sem maradtak el.
Versenyzőink 7 első helyezést értek el és számos dobogós helyezés is bekerült még a tarsolyba.
A verseny jó felkészülést szolgál az év hátralevő fontos bajnokságaira.

Cegléd - 2012.11.24.

A legfiatalabb korosztályban, melyben magyar bajnokságot rendeznek a diák II.-es korcsoport, ahol 11-10 és korengedménnyel 9 évesek legjobbjai csaptak össze a ceglédi sportcsarnokban.

A rendkívül nagy mezőnyben, ahol közel 200 induló volt (48 egyesületből) a legkisebb tatabányai birkózó-palánták megfelelően teljesítettek.
Külön említést érdemel Balázs Bálint, aki korengedménnyel 16 induló közül vívta ki a számára sikert jelentő bronzérmet és így a dobogóra állhatott.
Ugyancsak harmadik lett nagy örömünkre Papp László is és Deák Zoltán ötödik helye is jó teljesítmény volt.
Eredmények:
63 kg Papp László III. hely
69 kg Deák Zoltán V. hely
Edző: Turák Pál és Ungi Lajos

- Diák I. OB
ESMTK - 2012.12.01.

Az idősebb korcsoportú diákok 2012. legnagyobb megmérettetése kötöttfogásban az országos bajnokság volt.
Nagy reményekkel vágott neki ennek az eseménynek a Tatabányai Sport Club birkózó szakosztálya és jó néhány versenyzőjét nyerő és dobogó esélyesnek tartotta.
A rendkívül erős mezőnyben néhány fiatal birkózó túlteljesítette az elvárásokat, néhányan viszont a vártnál gyengébb szereplést értek el.
A lista élére tartozik Vátzi Roland, aki betegséggel együtt lépett a szőnyegre, rendkívül komoly mérkőzéseket vívott és az összes riválisát legyőzve nagyszerű birkózással ismét magyar bajnok lett.
Gyürky Tibor szintén dicséretet érdemel, nagy meccseken keresztül jutott el a sikert érdemlő bronzéremig és a döntőbejutásért vívott küzdelemben is szoros három menetben kapott ki.
Lencse Sándor és Kövesdi Kevin is helyenként bátor és jó birkózást mutatott, így mindketten az ötödik helyen végeztek.
Eredmények:
42 kg Gyürky Tibor III. helyd
42 kg Lencse Sándor V. hely
63 kg Vátzi Roland I. hely
69 kg Kövesdi Kevin V. hely

2024. Július 10. 00:00, szerda | Helyi sport

Kézilabda Európa-liga - A Tatabánya főtáblás, négy további magyar csapat a selejtezőben

A Tatabánya a főtáblán, a négy további magyar együttes pedig a selejtezőben kezdi meg szereplését a kézilabda Európa-ligában.

2024. Július 21. 08:25, vasárnap | Belföld

Levelet kaptak a friss diplomások a miniszterelnöktől

Az érettségiző diákok után most a diplomások kaptak miniszterelnöki köszöntőt - írta a Magyar Nemzet online (MNO) szombaton.

2024. Július 21. 08:24, vasárnap | Külföld

Árvizeket és földcsuszamlásokat okozott a heves esőzés Szlovéniában

Árvizeket és földcsuszamlásokat okozott a heves esőzés Észak-Szlovéniában, a tűzoltók kétszáz esetben intézkedtek - írta a helyi sajtó szombaton.

2024. Július 21. 08:22, vasárnap | Sport

Norris vezérletével mclarenes első sor a Hungaroringen

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.