Hírek

2018. Április 04. 14:11, szerda | Helyi

A TVSE úszói márciusban is sikert sikerre halmoztak

A TVSE fiatal úszói az elmúlt két hétben három megmérettetésen is részt vettek!

A legfiatalabbak Budapesten versenyeztek a TÜSKE uszodában az Utánpótlás Kupa II. fordulóján. A viadalon a 2008-ban, 2009-ben és a 2010-ben született versenyzők ugrottak a medencébe. A tatabányai csapatot 10 fő képviselte. Remek egyéni és váltóban szerzett eredmények születtek, Jackl Vivien (2008) pedig elnyerte a korosztálya legeredményesebb lány versenyzőjének járó kupát.
- 50 m mellúszás: Pálházi Léda 2. hely
A TVSE legfiatalabb versenyzője a 2010-ben született Nyisztor Magor remek helytállással hatalmas egyéni csúcsokat úszva 50 m hátúszásban alig lemaradva a dobogóról a 4. helyen végzett, 50 m pillangó és 50 m gyorsúszásban pedig az 5. helyen ért célba.
A 4 x 100 méteres lány vegyes váltó is kitett magáért, hiszen óriási csatában a Kőbánya SC-vel végül a 2. helyet szerezte meg. A váltó tagjai: Jackl Vivien, Gábor Tímea, Virág Réka, Nagy Dalma.
A tavaszi szünetben sem pihentek a fiatal úszók, hiszen március 31-én Szombathelyre utazott a csapat a Colonius Kupa második fordulójára. A versenyen 27 egyesület közel 300 úszója áll rajtkőre. A népes mezőnyben a hét tatabányai fiatal óriási egyéni csúcsokat produkálva összesen 21 érmet úszott össze (7 arany, 6 ezüst és 8 bronzérem).
- 50 m pillangóúszás: Bakó Zsófia 1. hely, Jackl Nikolett 3. hely, Jackl Vivien 2. hely, Virág Réka 3. hely, Gábor Tímea 4. hely, Skoflek Patrik 1. hely
A nagyobbak sem pihenhettek, hiszen Kugli Dorka (2004) Zsolnán, egy nemzetközi versenyen képviselte a TVSE-t. Dorka remek szerepléssel 5 érmet szerzett ezen a rangos viadalon és ezzel a legeredményesebb lány versenyző lett.
Eredmények:
400 m gyorsúszás, 200 m és 100 m pillangóúszás 1. hely, 50 m pillangóúszás 2. hely, 200 m gyorsúszás 3. hely
Április 15-én hazai környezetben ugranak medencébe a Megyei Körverseny II. fordulóján a TVSE úszói, majd az utána következő hét végén Székesfehérvárra utazik a csapat.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Június 25. 13:17, kedd | Helyi

ALVÓ SÉRTETTŐL LOPTAK AZ AUTÓPÁLYÁN

A tatabányai rendőrök tetten érték azt a két román férfit, akik egy pihenőben ismeretlen módon kinyitották egy alvó sértett gépkocsiját, és abból pénzt vittek el.

2024. Június 04. 04:00, kedd | Helyi

Átadta rozsdamentes gerendákat gyártó üzemét Tatabányán a Transport-Beton

Egyenes és hullámos gerincű rozsdamentes gerendákat gyártó üzemet adott át a Transport-Beton Kft. Tatabányán.

2024. Május 25. 08:00, szombat | Helyi

Kiütötte az Ajka Kristályt a Perutz

A pápai csapat a szezon utolsó idegenbeli mérkőzését Ajkán játszotta, ahol a házigazdákat magabiztosan, 6-1 arányban győzte le.

2024. Július 17. 08:02, szerda | Bulvár

Több mint negyven magyarországi turista került kórházba ételmérgezési tünetekkel Romániában

Egy 44-tagú magyarországi turistacsoport, egy idegenvezető és két buszsofőr került kórházba Romániában ételmérgezési tünetekkel, miután herkulesfürdői szálláshelyükön ettek - közölte kedden az Adevarul hírportál.